ВИМОГИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ДО ВИСОТНИХ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ З УМОВНОЮ ВИСОТОЮ ВІД 100 М ДО 150 М

Автор(и)

  • Ярослав БАЛЛО Інститут державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту
  • Світлана ГОЛІКОВА Інститут державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту
  • Олександр СІЗІКОВ Інститут державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту
  • Олександр ЖИХАРЄВ Інститут державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту
  • Олеся САВЧЕНКО Інститут державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту
  • Любов НЕСЕНЮК Інститут державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту

DOI:

https://doi.org/10.33269/nvcz.2021.2(12).30-42

Ключові слова:

пожежна безпека висотних громадських будівель, об’ємно-планувальні та конструктивні рішення, заходи щодо обмеження поширення пожежі по фасаду, умови безпеки для пожежно-рятувальних підрозділів, безпечна евакуація людей.

Анотація

На основі результатів аналітичних досліджень обґрунтовано норми пожежної безпеки до висотних громадських будівель з умовною висотою від 100 м до 150 м включно під час їх проєктування, зокрема щодо планування території та розміщення на ній висотних будівель, а також вимоги до об’ємно-планувальних та конструктивних рішень і матеріалів, інженерних систем, систем протипожежного захисту, забезпечення безпечної евакуації людей. Висвітлено питання про умови безпеки для пожежно-рятувальних підрозділів. Наведено результати наукових розвідок щодо обґрунтування заходів стосовно обмеження поширення пожежі фасадом будівель та відповідні конструктивні норми. Вимоги, які увійшли до проєкту національного стандарту України розроблено з урахуванням міжнародного досвіду проєктування таких будівель та сучасного рівня науково-технічного розвитку у сфері пожежної безпеки.

 

 

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-12-23

Як цитувати

БАЛЛО, Я. ., ГОЛІКОВА, С., СІЗІКОВ, О., ЖИХАРЄВ, О., САВЧЕНКО, О., & НЕСЕНЮК, Л. (2021). ВИМОГИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ДО ВИСОТНИХ ГРОМАДСЬКИХ БУДІВЕЛЬ З УМОВНОЮ ВИСОТОЮ ВІД 100 М ДО 150 М. Науковий вісник: Цивільний захист та пожежна безпека, (2(12), 30–42. https://doi.org/10.33269/nvcz.2021.2(12).30-42

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають